ULUSLARARASI ÖĞRENCİ STAJ PROGRAMI

Değerli Öğrencimiz,
 

Türkiye Bursları ekibi olarak, uluslararası öğrencilerimizin ülkemizdeki öğrenim sürelerini en verimli şekilde geçirmelerine yönelik birçok faaliyet yürütmekteyiz. Uluslararası öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel anlamda gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla; Uluslararası Öğrenci Akademisi, Uluslararası Öğrenci Ödülleri ve Uluslararası Öğrenci Bilimler Kongresi gibi çok çeşitli proje ve faaliyetler gerçekleştirmekteyiz.
 
Tüm bu çalışmalara ilaveten, uluslararası öğrencilerimizin ülkemizde staj yapabilmesi de önemli gördüğümüz hususların başında gelmektedir. Öğrenimleri boyunca staj imkânı yakalamış öğrenciler, bir yandan sahada bilgilerini tecrübeye dönüştürme fırsatı bulurken diğer yandan üniversite sonrasındaki iş arayışında bir adım öne çıkmaktadırlar.
 
Ülkemizde staj yapma imkânı bulan uluslararası öğrencilerimiz; bilgi, beceri ve tecrübesiyle gerek kendi ülkelerinde gerekse ülkemizle ileride yapılacak ekonomik ve sosyal faaliyetlerde etkin rol oynayacaklardır. Bu vesileyle, Başkanlığımız koordinasyonunda gerçekleştirilecek Uluslararası Öğrenci Staj Programı ile uluslararası öğrencilerimizin staj yaparak ülkemizdeki önemli firmalarla buluşturulması hedeflenmektedir.
 
İlki Ankara, İstanbul ve Konya’da pilot olarak gerçekleştirilecek olan Uluslararası Öğrenci Staj Programı, bu illerde öğrenim gören Türkiye Burslusu öğrencilere yönelik olarak Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecektir.
 
Not: Gönüllü stajlar kapsamında ödenmesi gereken staj sigorta primi Başkanlığımız ve üniversitelerimiz arasında tesis edilen iş birliği çerçevesinde ödenecektir.


KATILIM ŞARTLARI
 
    -Türkiye Burslusu olmak.

    -Ankara, İstanbul ve Konya’daki üniversitelerde öğrenim görüyor olmak.

    -Ankara, İstanbul ve Konya’da ikamet ediyor olmak.

    -Lisans 3. ve 4. sınıf öğrencisi ya da yüksek lisans öğrencisi olmak.

    -Gönüllü staj yapacak olmak. (Zorunlu staj yapmak isteyen öğrenciler dışında).

 

Bu şartları taşıyan ve programa katılmak isteyen öğrencilerin aşağıda sunulan formu eksiksiz doldurarak Başkanlığımıza iletmesi gerekmektedir.

Başvuru için: https://forms.gle/TLjrJDzgrLrkAnre7

Son başvuru tarihi: 15 Haziran 2021

Sorularınız ve bilgi almak için: staj@turkiyeburslari.gov.tr